Merhaba ben Peri

Kendiniyileştirenler.com’a hoş geldiniz 🙂

5 sene önce terapi ve yoganın hayatıma girmesi ile başlayan kendini iyileştirme yolculuğu içinde bir “hayat öğrencisi”yim.

Yolda bulduklarım ve bana iyi gelenleri, instagramda #kendiniyileştirenler etiketi altında paylaşarak başlayan yolculuğumu, artık web sitesi çatısı altında toplayarak devam ediyorum.

Bana sıkça sorulan, “kimden destek alabiliriz” sorularına bir alan açmak üzere, her biri konusunda uzman arkadaşlarımla birlikte “İyileştirenler Atölyeler”e başlıyoruz.

Bu web sitesinde, gerçekleşecek tüm atölye bilgilerinin yanısıra yoga derslerimin duyuruları ve iyileştiren içerikler alanında YouTube içeriklerim yer alıyor.

Kendini iyileştirmek bitmeyen bir yolculuk…

Bu yolda bana şifa olanları paylaşmak ve başkalarının da işine yaraması dileğimle…

Psikolojik Danışman

Fatma Tosuntaş

Fatma Tosuntaş, Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans ve Yüksek Lisans mezuniyetinden sonra aile ve çift terapisi, Emdr, Pact, sistemik dizilim, Somatik Deneyimleme, İntegral Somatik Psikoloji ve birçok yaklaşımla ilgili çok sayıda eğitimler aldı ve almaya devam ediyor.

Şu anda kendi kurucusu olduğu Ataşehir Pakua’da psikolojik danışman, sistemik dizilim kolaylaştırıcısı ve eğitmen olarak bireysel seanslar ve grup çalışmaları yapıyor, aldığı tüm danışmanlık yaklaşımlarını ve eril dişil, sistemik dizilim, somatik ve psikosentez tekniklerini harmanlayarak bütüncül ve deneyimsel bir bakış açısıyla çalışıyor

psikolojik danışman

Özge Çivci

Klinik Psikolog Özge Çivci. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu. Dr. Byron Norton’dan Profesyonel Seviye Deneyimsel Oyun Terapisti olma sürecini tamamladı ve bu alanda meslektaşlarına süpervizyon veriyor. Stan Tatkin’den Çift Terapisinde Psikobiyolojik Yaklaşım (PACT) eğitimini almaya devam ediyor. Bodrum’da kendi kliniğinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmalarını sürdürüyor. 2 yıldır Bodrum Anne Baba Kitap Kulübü adı altında başlayan, pandemiden beri herkese açık ve online olarak devam eden kitap kulübünün kurucusu ve moderatörü. Ebeveynlere yönelik online seminer ve atölyeler yapıyor. Anne, çocuk hakları savunucusu, edebiyat okuru, daimî yolcu ve öğrenci.

Cinsellik Eğitmeni-Danışmanı

Efsun Sertoğlu

Cinsel haklar, cinsellik, cinsel sağlık, üreme sağlığı, kapsamlı cinsellik eğitimi, toplumsal cinsiyet odağına çalışmalar yürütmektedir. Güçlendirici, kapsayıcı ve kapsamlı cinsellik eğitimi içerikleri-materyalleri üretmekte, bunları ağırlıkla okullarda çocuklar, ergenler, gençler, ebeveynler, öğretmenler ve psikolojik danışmanlarla birlikte uygulamaktadır. Yanı sıra üniversiteler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve özel kurumlara toplumsal cinsiyet eşitliğinin anaakımlaştırılması, ayrımcılıkla mücadele, bedensel söz hakkı ve kişisel sınırlar, sağlıklı ve güvenli ilişkiler, onay kavramı, cinsel şiddeti önleyici yaklaşım gibi konularda eğitim-danışmanlık vermektedir. Kapsayıcı eğitim, queer feminist pedagoji, şiddetsiz iletişim, bağ odaklı yaklaşım gibi alanlardan beslenerek; kimseyi dışarıda bırakmayan, eşitlikçi, katılımcı ve barışçıl öğrenme ortamları kurgulamaya çalışmaktadır. Çocuk hakları ve gençlik hakları alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ile feminist ve LGBTİ+ örgütlerinin hak temelli çalışmalarına katkı sunmaktadır. Etik ve politik sebeplerle vegan bir yaşam sürdürmektedir.

Filiz Kaya Ataklı

Filiz Kaya Ataklı, Psikoloji İstanbul’un kurucularındandır. Yeşilköy Anadolu Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Kaya, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Tıp yüksek lisansını tamamlamıştır. Çift ve Evlilik Terapisi eğitimlerini John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Gottman Çift Terapisti ve yöntemin Usta Eğitmeni (Master Trainer) ünvanına sahiptir. Meslek eğitimleri içinde Çözüm Odaklı Terapi, Aile Terapisi, NLP, Enerji Terapisi, Mental Training, EMDR, PACT ve Duygu Odaklı Terapi yer alan Kaya, meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan bir psikoterapisttir. Son yıllarda çalışmalarını ilişkiler, çiftler ve oyunculukta performans geliştirme alanlarında sınırlamıştır. Halen kurucularından olduğu Pozitif Atölye ’de oyunculuk ve performans geliştirme üzerine eğitimler vermektedir.
www.psikolojistanbul.com
fkaya@psikolojistanbul.com
Inst: @psikoistanbul

Nur Sakallı

DOUM’un kurucularından olan Nur bir doula(CD), doğuma hazırlık eğitmeni (CBE) ve somatik deneyimleme uygulayıcısıdır (SEP). Aynı zamanda kendi merkezinde ve çeşitli yoga okullarında Doula ve Doğum Rehberliği, Hamile Yogası ve Bebek Yogası eğitmenleri yetiştiriyor. Halen doğumlara katılıyor. Yoga, beden merkezli terapiler, meditasyon ve meditatif terapi çalışmaları konusunda uzmanlaşan Nur, farkındalık, sinir sistemi dengeleme, stres ve travma çözümleme konularında seanslar veriyor ve atölyeler düzenliyor. Türkiye’de doğum şartları konusundaki farkındalığın filizlenmesinde katkısı olan Nur aynı zamanda Doğana Doğumda Kadın Hakları Derneğinin ve Türkiye Doulalar Birliği’nin kurucularındandır.